ÚOHS začal posuzovat prodej Mafry Agrofertu

pátek, 26. července 2013, 07:54 Aktuality MediaGuru

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat prodej mediální skupiny Mafra, která vydává celostátní deníky Mladá fronta Dnes a Lidové noviny a provozuje řadu dalších médií, Agrofertu holding miliardáře Andreje Babiše. Zahájil správní řízení. Informaci o tom zveřejnil na svých webových stránkách. Mafru prodala německá Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft.

ÚOHS většinu fúzí schvaluje bez podmínek do 30 dnů od zahájení správního řízení. Ve složitých případech může schvalovací proceduru prodloužit na pětiměsíční.
Návrh na povolení fúze podal Agrofert v úterý. Podle něj má získat výlučnou kontrolu nad společností Mafra a Anděl Media Centrum.

ÚOHS bude posuzovat oblast vydávání periodického tisku, poskytování reklamního prostoru v periodickém tisku a na internetu, výroby tiskovin a internetového zpravodajství.
Babiš v červnu uvedl, že akvizice je důležitým krokem ve strategii vybudovat významnou mediální divizi na trzích Česka a Slovenska. Agrofert začal v médiích podnikat loni vytvořením bezplatného týdeníku 5plus2, jehož milion výtisků je týdně distribuováno po celém Česku. Letos v dubnu rozšířil své mediální aktivity i na území Slovenska převzetím společnosti Ecopress, vydavatele deníku Hospodárske noviny.

-čtk-