Drtinová se s vedením ČT dohodla, má svůj pořad

pondělí, 12. srpna 2013, 18:32 Aktuality MediaGuru

Daniela Drtinová přijala nabídku na moderování vlastního pořadu, na kterém se bude podílet stejný editorský tým jako na Událostech, komentářích. Od pondělí do čtvrtka bude ČT24 před hlavní zpravodajskou relací vysílat pořad Interview Daniely Drtinové. V pátek se ve stejný čas budou v pořadu Interview ČT24 střídat další moderátorské osobnosti České televize.

 „Věřím generálnímu řediteli České televize, že zaručí plnění principu nestrannosti a objektivity, protože věřím, že sledujeme společný cíl. A tím je nezávislost a svobodné zpravodajství,“ říká Daniela Drtinová.

„Už od května jsme přemýšleli o tom, jak změnit koncepci pořadu Interview ČT24 tak, aby ještě před hlavní zpravodajskou relací zazněly na ČT24 nové informace, na které budou moci plynule navázat jak Události, tak Události, komentáře,“ říká ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal a dodává: „Cílem těchto změn je vytvořit profesionální analytický pořad, který co do respektu a informační nosnosti bude na stejné úrovni jako Události, komentáře, a zahájí tak hlavní zpravodajský blok na ČT24. Jsem proto rád, že se Daniela Drtinová jako zkušená moderátorka tohoto úkolu ve svém novém pořadu chopí.“

Pořad Události, komentáře tak budou uvádět jen dva moderátoři – Martin Veselovský a nově Lukáš Dolanský.

Stažení Daniely Drtinové z moderování pořadu vyvolalo na konci minulého týdne odmítavou reakci ze strany odborářů ČT. Vyslovili názor, že k Daniel Drtinová odchází z pořadu na politickou objednávku kvůli způsobu, jakým vedla rozhovor s ministrem kultury Jiřím Balvínem. Vysvětlení po důvodech přesunu moderátorky žádali po generálním řediteli i Martin Veselovský a Pavlína Kvapilová.

-mav-