Óčko Expres a Prima Cool začínají vysílat v HD

úterý, 13. srpna 2013, 08:37 Aktuality MediaGuru

Společnost Czech Digital Group, provozovatel třetího pozemního digitálního multiplexu, zahajuje vysílání Regionální sítě 12, která je dostupná v Praze a blízkém okolí na kanále 47. Mezi první dva kanály, které mohou diváci v nové síti naladit, patří Prima Cool a nová televize Óčko Expres. Oba tyto programy budou vysílány v HD formátu.

„Vzhledem k tomu, že naše stávající celoplošné vysílací sítě již nedisponují kapacitou pro umístění HD programů, rozhodli jsme se umožnit vysílání ve vysokém rozlišení alespoň prostřednictvím nové Regionální sítě 12, která je dostupná divákům v Praze a okolí,“ říká Martin Gebauer, člen představenstva společnosti CDG.

Prima tak poprvé odvysílá Ligu mistrů na svém kanálu Cool v HD. Prima Cool vysílá UEFA Ligu mistrů vždy v úterý a ve čtvrtek od 20.15 hod. Program Coolu nově mimo jiné doplní každé pondělí od 21.50 hod. i show Partička, která se na Prima Cool přestěhovala z kanálu Prima.

Óčko Expres se zaměří na metropolitní a angloamerickou hudbu. Stanice bude vysílat pouze proud videoklipů, nepočítá s moderátory ani moderovanými pořady. Vysílání zahájí 15. srpna 2013.

Pilotní vysílání nových programů Regionální sítě 12 mohou sledovat obyvatelé Prahy i přilehlých oblastí. Jedná se o pokrytí zhruba 15, 7 % obyvatel České republiky.

-mav-