Ringier má akademii, učit mají Šmuclerová či Šafr

pondělí, 12. srpna 2013, 08:05 Aktuality MediaGuru

PB – Vyšší odborná škola a Střední škola managementu ve spolupráci s vydavatelstvím Ringier Axel Springer CZ zahajují od školního roku 2013/14 společný vzdělávací projekt Akademie žurnalistiky a nových médií. V letošním září se škola otevře prvním osmi desítkám studentů.

Pražská PB – VOŠ managementu a vydavatelství Ringier Axel Springer CZ chtějí v rámci tříletého studia společně vzdělávat budoucí novináře v žurnalistické teorii i praxi. Program akreditovali pod názvem Žurnalistika a nová média.

„Naším primárním záměrem je vychovávat v České republice novináře, kteří milují svou profesi a jdou do života s výbavou nejen teoretickou, ale pupeční šňůrou spřaženou s praxí. Výhodou Akademie žurnalistiky a nových médií je především fakt, že těžiště vyučujících je založeno na lidech v aktivních mediálních profesích, tedy lidech vybavených bohatými praktickými znalostmi, mnohaletými zkušenostmi a úspěchy v oboru. Náš výukový program také napojuje praxi přímo na možnosti vydavatelství Ringier Axel Springer CZ a těží rovněž z potenciálu nadnárodního koncernu Ringier Axel Springer Media AG, ze sdílení i mezinárodního know-how a zkušeností,“ uvedla generální ředitelka vydavatelství Ringier Axel Springer CZ Libuše Šmuclerová.

Teoretická příprava studentů bude probíhat v Praze v prostorách PB – Vyšší odborné školy a Střední školy managementu s.r.o. (Nad Rokoskou 111/7, Praha 8) a vydavatelství Ringier Axel Springer CZ (Komunardů 1584/42, Praha 7) a bude zahrnovat jak všeobecné, tak specifické odborné vzdělávání.

Odborná praxe bude probíhat v přímé činnosti a za plného provozu v denících, týdenících, měsíčnících, internetových serverech i backoffice odděleních multimediálního vydavatelského domu v ČR Ringier Axel Springer CZ.

Na výuce se mají mj. podílet zaměstnanci Ringier Axel Springer CZ. Vedle generální ředitelky Libuše Šmuclerové se mají do výuky zapojit mj. Pavel Šafr, šéfredaktor týdeníku Reflex, Radek Lain, šéfredaktor deníku Blesk, Lukáš Tomek, šéfredaktor deníku Sport, Zbyšek Pechr, šéfredaktor týdeníku Svět motorů nebo Jan Šibík, fotoreportér časopisu Reflex.

Studium bude ukončeno absolutoriem a absolventi získají titul DiS. – diplomovaný specialista.

-mav-