Tomáš Řehák spustil RTB laboratoř RockAd.net

čtvrtek, 29. srpna 2013, 08:07 Aktuality MediaGuru

Během léta odstartoval svůj nový projekt Tomáš Řehák se svým týmem. Nazývá ho RTB laboratoří, ale nese všechny znaky adexchange, tedy moderní technologií spravovaného mediálního prostoru. Projekt pracuje s prostorem zhruba stovky webů  na straně médií na půdorysu Netmonitoru, kterým dodává poptávku zhruba dvou tisícovek inzerentů.

„Na českém trhu se o RTB hodně teoretizuje a málo dělá. Proto jsme si v zásadě pro výzkumné a prezentační účely technologie švédské Admety postavili RockAd.net – první českou adexchange, abychom se spolu s médii a zadavateli učili na reálném prostoru  v praxi. Projekt jsme původně koncipovali jako klub pro zvané, postupně se to rozkecává a tak se postupně otevíráme médiím i zadavatelům, kteří mají o věc zájem. Technologie totiž umí totiž elegantně propojit cenové představy zadavatelů i médií, jen se používají  zoufale málo, “ říká k tomu Tomáš Řehák.

RTB (real-time bidding) je rozvíjející se formou internetovéhoprodeje. Obchdování probíhá v reálném čase, kdy se draží každá imprese banneru.

-mav-