Erotický časopis Penthouse je v bankrotu

úterý, 17. září 2013, 11:47 Aktuality MediaGuru

Společnost FriendFinder Networks, která vydává erotický časopis Penthouse, dnes vyhlásila bankrot. Vyplývá to z dokumentů předložených americkému konkurznímu soudu. Společnost, pod kterou patří mimo jiné i některé internetové seznamky pro dospělé, nevykázala čistý zisk minimálně od roku 2008, napsala agentura Reuters.

Penthouse v roce 1965 v Británii založil Bob Guccione. Americkým čtenářům ho poprvé představil o čtyři roky později. Guccione, který v raném mládí navštěvoval katolický seminář, pak vybudoval kolem Penthousu erotické impérium, které mu vyneslo odhadem čtyři miliardy dolarů (70 miliard korun). Většinu peněz ale vydavatel ztratil vinou špatných investic.

Penthouse na vrcholu své slávy ohrožoval renomovaný časopis pro pány Playboy. Guccioneho říše ale postupem času upadala. V roce 2010 majitel Penthousu přišel s návrhem na převzetí konkurenční Playboy Enterprises za 210 milionů dolarů. Z obchodu ale sešlo.

Podle soudních dokumentů, ze kterých citovala agentura Reuters, FriendFinder Networks své závazky a další pasiva odhadl až na miliardu amerických dolarů (19,3 miliardy Kč) a aktiva na milion až deset milionů dolarů (skoro 193 milionů Kč).

-čtk-