Pražský akcelerátor Wayra hledá nové projekty

úterý, 24. září 2013, 10:17 Aktuality MediaGuru

Projekt Wayra, mezinárodní akcelerátor inovativních projektů společnosti Telefónica, dnes vyhlásil v České republice novou výzvu k podávání projektů, jejímž účelem je najít nové nápady v oblasti internetu a nových technologií.

Podnikatelé z celého světa mohou své digitální projekty přihlásit až do 20. října na adrese Wayra.org a zajistit si místo v jedné z osmi akademií, včetně akademie v Praze. Pražská Wayra v rámci tohoto kola nabízí dvě místa; týmy z České republiky a Slovenska se však mohou ucházet o jakoukoli z celkem 35 otevřených pozic v jedné z Wayra akademií po celém světě.

Společným jmenovatelem projektů, které se akcelerátor Wayra rozhodne podpořit, je maximální využití výhod internetu a nových technologií. V této výzvě je kladen důraz zejména (ne však výlučně) na produkty a řešení v oblasti Machine to Machine (M2M), Big Data a na projekty z oblasti médií a reklamy.

Po posouzení přihlášených projektů se ty nejlepší zúčastní akceleračního programu, který jim poskytne financování ve výši 40 tisíc eur, zkušené mentory, prostor pro práci ve Wayra akademii v Praze a možnost přístupu k zákazníkům skupiny Telefónica v celém světě. Podnikatelé se také stanou součástí sítě investorů, partnerů a odborníků projektu Wayra v nejrůznějších částech světa.

Projekt Wayra, který vznikl v dubnu 2011 za účelem podpory inovativního a technologického podnikání, dnes působí ve dvanácti zemích Latinské Ameriky a Evropy.

-kch-