TV Barrandov zahájí sérii předvolebních debat

čtvrtek, 12. září 2013, 08:18 Aktuality MediaGuru

Televize Barrandov od čtvrtka zahájí sérii předvolebních debat. V prvních dílech se představí předsedové a volební lídři parlamentních stran, v dalších pak nové či neparlamentní politické subjekty. Dotazy budou politikům pokládat šéfredaktor časopisu Týden František Nachtigall a jeho zástupce Jaroslav Plesl.

Celkem sedm předvolebních debat odvysílá televize Barrandov od 12. září vždy ve čtvrtek od 20:15. Padesátiminutový pořad bude rozdělen do dvou částí, v první polovině do debaty budou dále zasahovat komentátoři a redaktoři časopisu Týden Petr Kolář, Miroslav Korecký, Josef Hympl či Tomáš Menschik. Druhá interaktivní část bude věnovaná divákům a jejím průvodcem bude Tomáš Vyšohlíd, který je zároveň moderátorem Témat Týdne každou sobotu v poledne.

„Je to další propojení zpravodajského časopisu Týden s televizí Barrandov. Ukazuje se, že právě tento způsob synergie mezi jednotlivými typy médií má budoucnost," uvedl Nachtigall, který tak poukázal na to, že obě média jsou součástí vydavatelské skupiny Empresa Media Jaroslava Soukupa.

Předvolební vysílání chystají i ostatní tuzemská média. Česká televize již uvedla, že bude čtyřikrát týdně vysílat volební speciály s Václavem Moravcem, vždy od osmi večer na ČT 24. „Speciály budou věnovány všem čtrnácti krajům, objeví se v nich vždy šest zástupců šesti kandidujících subjektů. Předvolební vysílání zahrne i Interview Daniely Drtinové," sdělila mluvčí Alžběta Plívová.

Přípravy vrcholí také v obou hlavních komerčních televizích, tedy na Nově a Primě.

-čtk-