ČSSD a SPOZ zatím investují v kampani nejvíce

středa, 16. října 2013, 11:51 Reklama, Výzkum MediaGuru

Politické strany zatím využily v kampani reklamní prostor ve výši necelých 138 mil. korun.

Přestože se volební kampaně do Poslanecké sněmovny naplno rozběhly v září letošního roku, některé strany do zvýšení povědomí investovaly už v letních měsících. Už od července tak svou propagaci nastartovaly Strana Práv Zemanovci, hnutí ANO 201, Komunistická strana Čech a Moravy anebo Česká strana sociálně demokratická.

Reklamní prostor v nejvyšší ceníkové hodnotě prozatím využily Česká strana sociálně demokratická (36,2 milionů korun) a Strana Práv Občanů Zemanovci (35,5 milionů korun).  Na prostoru v hodnotě více než 31 milionů korun také inzerovalo hnutí ANO 2011.

„Úhrn ceníkových cen uveřejněné reklamy nám umožňuje s jistou mírou zjednodušení porovnávat mohutnost jednotlivých reklamních kampaní. Dosavadně monitorovanému období jasně dominovala ČSSD společně se Stranou Práv Občanů Zemanovci a politickým hnutím ANO. S odstupem následovala KDU-ČSL a ODS. Volební kampaň vyvrcholí samozřejmě až během října,“ okomentoval aktuální data společnosti Admosphere její obchodní ředitel Tomáš Hynčica.

Celkem strany za sledované období od července do září investovaly v hrubých ceníkových cenách necelých 138 mil. Kč.

Ceníková hodnota reklamního prostoru u TOP 5 stran v období VII-IX/2013

Zdroj: Admosphere, s.r.o. (monitoring internetu zdroj: SPIR-Mediaresearch)

Údaje z monitoringu reklamy společnosti Admosphere popisují hodnotu kampaní do konce září 2013. Úplnou hodnotu využitého reklamního prostoru ve volbách do poslanecké sněmovny bude možné analyzovat až po uzávěrce říjnových dat.

-mav-