Empresa Media nabídne pojištění přes ČPP

čtvrtek, 17. října 2013, 19:02 Aktuality MediaGuru

Společnost Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa začne nabízet pojišťovací služby. Mediální skupina, která mimo jiné vydává časopisy Týden či Instinkt a provozuje televizi Barrandov, bude při zprostředkování finančních produktů spolupracovat s Českou podnikatelskou pojišťovnou (ČPP). ČTK o tom informovala výkonná ředitelka Empresa Media Kateřina Jelínková.

Vydavatelská skupina chce nabídku nové služby propojit zejména se svým společenským týdeníkem Sedmička. „Empresa Media je zprostředkovatelem, smlouva je pak mezi pojistníkem a ČPP,“ upřesnila Jelínková, podle níž prodej začne v příštím týdnu, kdy také spustí specializovaný web. Prvním nabízeným produktem má být pojištění odpovědnosti.

Společnost Empresa Media jde ve stopách podobně zaměřených firem, které své služby začínají rozšiřovat i na jiné nemediální činnosti. V loňském roce například společnost Ringier Axel Springer CZ, vydavatel bulvárních deníků Blesk a Aha, začala působit také jako mobilní tuzemský virtuální operátor BLESKmobil.

Empresa Media vydává mimo jiné zpravodajský časopis Týden, společenské týdeníky Instinkt a Sedmička a měsíčníky pro mládež Popcorn, Top dívky a Animáček. Letos jí přibyl nový titul o médiích a maloobchodu MarketingSalesMedia. Vedle toho provozuje televizi Barrandov, kterou získala od společností Moravia Steel. Majitelem a předsedou představenstva skupiny je Jaromír Soukup.

-čtk-