Hokej z olympiády odvysílá ČT, získá práva Novy

pátek, 25. října 2013, 07:30 Aktuality, TV MediaGuru

Hokejový turnaj ze zimních olympijských her v Soči v roce 2014 by nakonec měla vysílat Česká televize. Nova, která získala vysílací práva loni na podzim, je podle serveru Sport.cz nabídla právě veřejnoprávní televizi. Podle informací ČTK Nova nadále počítá se zařazením vybraných zápasů na placených kanálech Nova Sport a Voyo.

Vedení Novy podle zdroje Sport.cz svolalo na čtvrtek interní poradu, na níž mělo redaktorům oznámit, že zastavuje práci na olympijském projektu. Televize, která původně měla hokejový turnaj odvysílat na svých volně šířených kanálech, se zatím k informaci nevyjádřila. Podle informací ČTK ale počítá s přenosy některých utkání na svých placených kanálech.

„Česká televize nemá důvod nastalou situaci komentovat, přípravy České televize na účast na ZOH 2014 v Soči probíhají dle plánovaného harmonogramu. V případě, že obdržíme relevantní oficiální nabídku ze strany TV Nova, určitě ji zvážíme," sdělila ředitelka komunikace a marketingu ČT Daniela Němcová.

O vysílací práva z hokejového turnaje se Nova s Českou televizí utkala v loňském roce. Na podzim zástupci obou televizí oznámili, že získali práva na nejbližší olympiádu, přičemž Nova měla mít exkluzivitu na jeden sport dle svého výběru, a tím měl být právě hokej. "Chtěli jsme divákům tak jako během všech předchozích olympiád nabídnout kompletní vysílání olympijského dění. Na druhou stranu jsme ale díky nové situaci nechtěli jít do zbytečných cenových bitev, které by ve výsledku nepřinesly nic ani nám, ani divákům," uvedl tehdy generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Hokejový turnaj začne 12. února zápasem českého týmu se Švédskem.

-čtk-