Kooperativa odhaluje v kampani, jak je „drahá“

středa, 09. října 2013, 08:27 Aktuality, Outdoor, Reklama MediaGuru

Od konce září se na venkovních plochách se zeleným pozadím začalo objevovat značně provokativní sdělení: „Kooperativa je drahá“. Absence loga a jiný druh písma přitom zadělávaly na domněnku, že by mohlo jít o cílený útok na společnost Kooperativa.

V pondělí 7. října byly však všechny domněnky vyvráceny – 68 outdoorových ploch bylo přelepeno a do věty „Kooperativa je drahá“ přibylo zájmeno „mi“ a sdělení o produktových výhodách autopojištění Namíru. Jak pro Mediaguru.cz uvedl tiskový mluvčí společnosti Milan Káňa, zatímco cílem teaseru bylo vyvolat zájem a zvědavost, druhá fáze kampaně chce prohloubit emocionální vztah ke značce. Proto jsou v kampani také použity autentické výroky klientů, kteří hovoří o tom, jak jim Kooperativa pomohla ve svízelných situacích.

„Věříme, že kampaň postavená na pro Kooperativu typické slovní hříčce, přiměje klienty k zamyšlení nad tím, že cena nemusí být vždy tím nejdůležitějším hlediskem při výběru povinného ručení,“ dodává Milan Káňa.

Kampaň poběží až do konce listopadu v outdooru, tisku, televizi, rádiu a na internetu. Doplní ji komunikace na pobočkách. Venkovní plochy jsou k vidění ve 13 městech České republiky. V televizi bude v listopadu nasazen sponzoring na stanicích ČT1, Nova a Nova Cinema. Spotová kampaň bude vysílána na rádiu Impuls. Na internetu využije Kooperativa čtyři různé exekuce kreativy, z nichž dvě budou zcela atypické formáty. Nasazením se zaměřuje na velké servery a jejich domovské stránky, případně specializované servery s potenciálem výskytu cílové skupiny.

Kreativní koncept pochází z dílny agentury Kaspen/Jung von Matt.

-kch-