Volební kampaň je v závěru, strany mění vizuály

pondělí, 21. října 2013, 09:43 Reklama MediaGuru

Poslední týden zbývá do předčasných voleb, kampaně politických stran gradují.

Do předčasných sněmovních voleb zbývá necelý týden, volební kampaně politických stran vstoupily do finále. V poslední fázi kampaně se strany začaly viditelněji vymezovat vůči sobě. Zaměřují se přitom především na nerozhodnuté voliče.

S novým sloganem vstupuje do posledního předvolebního týdne ČSSD. Dosavadní „Prosadíme dobře fungující stát" nahrazuje slogan „Fungující stát prosadí jen silná vláda". Sociální demokraté tak chtějí zamezit situaci, aby i přes předpokládané vítězství v parlamentních volbách nebyli schopni postavit vládu s potřebným mandátem.

ODS se zase v poslední fázi kampaně obrací ke střední třídě. S výzvou „Střední třído, braň se" a s termínem voleb apeluje na voliče, aby využili svého volebního práva. Prostřednictvím pražského primátora Bohuslava Svobody také vzkazuje, že „vyžene kmotry z politiky".

TOP 09 se v závěru kampaně vymezuje vůči vládě Miloše Zemana. Je to tak poprvé, kdy se strana, jejíž místopředseda Kalousek sloužil jako hlavní terč v kampani prezidenta Zemana a i strany SPOZ, v aktuální volební kampani do Sněmovny staví proti Zemanovi. Volí heslo „Jedna Zemanova vláda stačila". V celostátních denících se také o víkendu objevily celostránkové dopisy předsedy strany Karla Schwarzenberga voličům.

K negativnímu vymezení se v závěru kampaně rozhodla i KDU-ČSL. Její předseda Pavel Bělobrádek chce zamezit lichvě a nespravedlivým exekucím.

Hnutí ANO chce v posledním týdnu oslovit voliče dopisem, ve kterém má jeho lídr Andrej Babiš společně s Martinem Stropnickým vyzývat voliče, aby přišli k volbám. ANO na sebe upozornilo i sloganem „Ať už nám nevládnou balíci", umístěným na balíky slámy.

Novou verzi předvolebního klipu představila v závěru minulého týdne Strana zelených. Její předseda Ondřej Liška nazpíval v rapovém stylu píseň „Barva tvýho hlasu".

SPOZ se v poslední fázi kampaně ještě viditelněji spojila s prezidentem Zemanem. Na svůj billboard umístila jeho prezidentský portrét.

Uskupení Hlavu vzhůru zase sáhlo po bývalém prezidentovi Václavu Klausovi, který je hlavní tváří billboardu této strany.

-mav-