ČT od ledna zařadí nový seriál Čtvrtá hvězda

pátek, 29. listopadu 2013, 09:06 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize začne od ledna 2014 vysílat nový seriál Čtvrtá hvězda. Půjde o seriál sitkomového typu, pod nímž jsou podepsáni jako spolurežiséři Jan Prušinovský (podílel se na Okresním přeboru) a Miroslav Krobot. Seriál je postaven na výkonech herců z Dejvického divadla. Natočeno bylo celkem 12 epizod.

Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Seriál vznikl ve spolupráci s Dejvickým divadlem a v dalších rolích mj. vystoupí David Novotný, Ivan Trojan, Miroslav Krobot, Martin Myšička, Marta Issová, Jaroslav Plesla, Marek Taclík, Hynek Čermák, Simona Babčáková či Lenka Krobotová.

Naší ambicí bylo prostý epizodický tvar půlhodinových sitkomů lépe prostavět, pospojovat a dát některým postavám prostor, aby se vyvíjely. Právě proto, že jsme klasickou sitkomovou strukturu v zásadě ignorovali (stejně jsem to udělal ve svém předchozím seriálu Okresní přebor), jsme si jistou primitivní epiku mohli dovolit,“ uvedl Jan Prušinovský.

-mav-