iPad je nejpoužívanějším mobilním zařízením v ČR

čtvrtek, 14. listopadu 2013, 08:10 Aktuality, Výzkum MediaGuru

iPad zůstává nejpoužívanějším mobilním zařízením pro připojení k internetu mezi internetovými uživateli z ČR a celého regionu střední a východní Evropy. Podle dat společnosti Gemius vytváří téměř čtvrtinu všech mobilních zobrazení stránek na webech měřených výzkumem v ČR.

Pozice iPadu je na většině trhů stabilní: mírný pokles či nárůst v průběhu roku 2013 na většině z nich nepřesahuje 1–2 procentní body. Výjimkou je Česká republika: podíl zobrazení generovaných z iPadu byl po celý rok 2012 poměrně stabilní a udržoval se na úrovni kolem 26–27 %. Od začátku roku 2013 zaznamenává iPad stálý pokles na úkor mobilních telefonů a tabletů jiných značek (například Samsung), a to o 4 procentní body.

iPad a iPhone jsou i nadále dva nejpoužívanější mobilní přístroje internetových uživatelů v regionu střední a východní Evropy (CEE). iPhone je dokonce lídrem v Chorvatsku a Makedonii, kde generuje kolem pětiny zobrazení stránek z mobilních zařízení. V České republice je iPhone druhým nejpoužívanějším přístrojem (cca 10 % mobilních zobrazení stránek). Třetí příčku v ČR obsadil Samsung Galaxy S III s téměř 4 % zobrazení.

Infografika - iPad nejpoužívanějším mobilním zařízením (kliknutím zvětšíte)

-mav-