Jan Šibík odchází po 20 letech z Reflexu

středa, 27. listopadu 2013, 11:34 Aktuality, Tisk MediaGuru

Fotograf Jan Šibík po dvaceti letech odchází z časopisu Reflex. Informoval o tom dnes na Faceboooku, kde jako důvod mimo jiné uvedl nezájem titulu o fotoreportáž a neúnosnou míru bulvarizace.

Šéfredaktor Reflexu Pavel Šafr serveru lidovky.cz řekl, že jednání o změně smlouvy ještě nebylo ukončeno. Vydavatelství Ringier Axel Springer CZ, které časopis vydává, se k důvodům fotografova odchodu nevyjádřilo, neboť do personální politiky jednotlivých redakcí nezasahuje. „To, že pan Šibík po dvaceti letech z Reflexu odchází, mě osobně mrzí, protože si jeho práce velmi vážím. Ale respektuji jeho rozhodnutí a přeji mu hodně dalších profesionálních úspěchů,“ sdělila generální ředitelka vydavatelství Libuše Šmuclerová.

Šibík proslul reportážemi z celého světa. Od roku 1985 podnikl přes dvě stě cest; k tématům jeho fotografií často patří války, přírodní katastrofy či převraty. V roce 2004 Šibík obsadil v soutěži World Press Photo třetí místo v kategorii Sportovní příběhy. V soutěži Czech Press Photo, určené českým a slovenským fotografům, získal v různých kategoriích desítky ocenění, z toho dvakrát hlavní cenu.

Jan Šibík je tak dalším fotografem, který redakci Reflexu letos opouští. Před ním odešel již Stanislav Krupař a Tomáš Tesař.

-čtk-