Petr Koubský spustí placený on-line magazín 067

středa, 27. listopadu 2013, 17:14 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Publicista Petr Koubský připravuje nový internetový časopis pod názvem 067. Placený čtrnáctideník se chce zaměřit na náročné čtenáře. Informoval o tom dnes server Lupa.cz. První číslo vyjde v pátek 29. listopadu.

Za projektem stojí trojice lidí, kteří před lety pracovali ve vydavatelství Softwarové noviny. Vedle Koubského to je také bývalý šéf Softwarových novin Michal Tomáš a grafička a výtvarnice Marta Blanc Jakobcová. Každé číslo má podle Lupy obsahovat tři texty. S výjimkou ukázkových budou dostupné pouze předplatitelům, a to za 900 Kč ročně.

Tematické zaměření 067 má být široké. V ukázkovém čísle je kromě textu o mikropublishingu také text o planespottingu nebo slovníček módních pojmů. „Cítíme se spřízněni se současnou vlnou tzv. in-depth jourmalism a mikropublishingu. Patří k ní například The Magazine, Matter, Medium, Longform nebo The Loop,“ uvedl autor projektu.

Koubský vedle publikování odborných textů na portálech Lupa.cz či Ihned.cz působí i jako pedagog na Katedře informačních technologií Vysoké školy ekonomické v Praze a na Literární akademii Josefa Škvoreckého. Je jedním ze zakladatelů experimentální vzdělávací instituce iCollege.

-čtk-