Schmidt nebude posuzovat stížnost redaktorů ČT

čtvrtek, 28. listopadu 2013, 10:14 Aktuality, TV MediaGuru

Novinářka Dana Schmidt se kvůli nemoci nezúčastní práce v komisi, která má posoudit údajné ovlivňování zpravodajství České televize. Česko-dánská novinářka z dánského deníku Politiken to řekla serveru iHned.cz. Generální ředitel ČT Petr Dvořák, který pětičlenný tým sestavil v reakci na stížnost skupiny redaktorů, náhradníka podle serveru hledat nebude. Poslední místo zůstane neobsazeno, uvedl iHned.cz.

Redaktoři, kteří stojí za stížností na údajné zasahování do zpravodajství ze strany šéfredaktora Petra Mrzeny, navrhli Dvořákovi jmenovat na uvolněné místo novináře Erika Besta. „Váš návrh nemůže generální ředitel přijmout. Expertní skupina vzešla z iniciativy generálního ředitele,“ cituje server odmítavou reakci manažera Dvořákovy kanceláře Víta Koláře.

Expertní komise má projednat stížnost celkem 23 redaktorů, kteří Radu ČT upozornili na údajné ovlivňování zpravodajství. V pětičlenné komisi mají zasednout prorektor UK Michal Šobr, předsedkyně Etické komise Syndikátu novinářů Barbora Osvaldová, sociolog Jaromír Volek a zahraniční zpravodaj Rob Cameron z BBC.

-čtk-