Seznam investuje 200 mil.Kč do datového centra

úterý, 19. listopadu 2013, 14:42 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Seznam.cz do konce příštího roku vybuduje vlastní datové centrum v Horních Počernicích. Během deseti let do něj investuje až 200 milionů korun. Projekt pokročil do fáze výběru dodavatelů jednotlivých technologií a stavby. První fáze výstavby bude dokončena koncem roku 2014.

„Postupně s dalším růstem firmy se pak rozroste i datacentrum. Do deseti let do něj Seznam.cz investuje 200 milionů korun výhradně z vlastních zdrojů, bez využití jakýchkoliv dotací, a bude zde prostor pro až 192 racků a vlastní laboratoř pro testování nových technologií. Jeho velkou výhodou bude úspora energie, zejména díky nové technologii chlazení a efektivnější provozní části datového centra,“ uvedla v úterý společnost Seznam.cz.

Seznam.cz nyní pro svou činnost využívá datová centra externích dodavatelů. Finanční úspory z provozu vlastního datového centra začnou být patrné již v druhém roce provozu, celková návratnost je plánována v horizontu 6 – 8 let. Seznam.cz chce mít své datové centrum kompletně pod kontrolou.

-mav-