VyVolení jsou podle Googlu skokanem roku

pondělí, 09. prosince 2013, 10:43 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

V roce 2013 Česko žilo politikou (prezidentští kandidáti, volby 2013), sportem (MS hokej 2013, ČT sport) a reality show (VyVolení, Superstar 2013), které uživatele zaujaly i loni. Do TOP 10 letošních skokanů se vzhledem k dramatickým událostem dostala i Iveta Bartošová. YouTube ovládl Ben Cristovao se songem Bomby. Vyplývá to z žebříčku, sestaveném společností Google.

Jednoznačným skokanem roku 2013 je reality show VyVolení, vysílaná na televizní stanici Prima. Na jejím vítězství se podílelo silné doplnění TV obsahu digitálním, díky kterému se příznivci show bavili různými možnostmi sledování a zapojení se do příběhů z vily. Superstar 2013 vysílaná na TV Nova naopak desítku skokanů uzavírá.

 „Opravdu velkým překvapením je absence online her, které v Česku bývaly nedílnou součástí každoročního žebříčku, a také to, že se letos do žebříčku propracovaly až tři osobnosti. Stejně jako loni i letos byl velký zájem o sport a reality show. Záhadou pro nás zůstává velké zvýšení vyhledávání výrazu Velikonoce,” říká Janka Miklík Zichová, PR manažerka českého Googlu.

České uživatele nejvíce zaujaly tři osobnosti: Karel Schwarzenberg, Miloš Zeman a Iveta Bartošová. Karel Schwarzenberg je osobností číslo jedna v celkovém žebříčku skokanů, a tím vládne i žebříčku lokálních osobností a politiků.

Největší skokani mezi známými osobnostmi ve Vyhledávači Google v Česku za rok 2013

Přehled ostatních žebříčků z letošního shrnutí roku podle Google najdete zde.

-mav-