Petr Stuchlík koupil rádia Classic FM a Expresradio

úterý, 07. ledna 2014, 12:39 Aktuality, Rádio MediaGuru

Společnost Voice of Prague uzavřela dohodu o převzetí rozhlasových stanic Expresradio a Classic FM od německého mediálního koncernu Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft. Za dohodou stojí Petr Stuchlík, spoluzakladatel finančně-poradenské společnosti Fincentrum, ale také dlouholetý šéf obchodu digitálních médií ve společnosti Mafra (iDnes.cz, TV Óčko, rádia a další tituly). Transakci musí ještě schválit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, oznámily zúčastněné společnosti v tiskové zprávě. 

„Classic FM i Expresradio mají sice omezený, ale přesto velmi zajímavý rozvojový potenciál. Obě rádia oslovují prémiové posluchače, navíc klasika k Praze neodmyslitelně patří, stejně jako progresivní moderní hudba, z níž se mainstream teprve může stát. Na obou formátech proto nehodláme nic měnit, chci je rozvíjet a dále prohlubovat," uvedl Petr Stuchlík.

Jednatelem Voice of Prague je David Šimoník, který bude zastupovat zájmy investora. Ředitelem obou rádií zůstává Pierre Beneš. „Petr Stuchlík měl o tyto dvě pražské rozhlasové stanice zájem již dříve, čehož jsme po prodeji mediálního domu Mafra rádi využili. Protože jej osobně znám já i ostatní členové vedení RBVG, jsme si jisti, že je zárukou úspěšného rozvoje těchto specializovaných médií do budoucna,“ uvedl Johannes Werle z RBVG.

V případě schválení transakce Radou pro rozhlasové a televizní vysílání dojde k převodu souvisejících obchodních podílů na Voice of Prague v horizontu několika týdnů.Při nedávném prodeji skupiny Mafra nebyla rozhlasová divize součástí transakce mezi RBVG a společností Agrofert. Obě rádia byla bezprostředně po oznámení koupě skupiny Mafra podnikatelem Andrejem Babišem v červnu 2013 převedena na dřívějšího německého majitele, společnost RBVG.

-mav-