Řětězec Hruška může převzít obchody Tesco Stores

pátek, 24. ledna 2014, 09:52 Aktuality, Marketing MediaGuru

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil svým prvostupňovým rozhodnutím obchodnímu řetězci Hruška převzít 22 prodejen společnosti Tesco Stores ČR nacházejících se v okresech Karviná, Frýdek-Místek, Ostrava-město, Zlín, Nový Jičín, Opava a Kroměříž. Rozhodnutí již nabylo právní moci.

Přebíraná síť 22 maloobchodů s potravinami a dalším zbožím představuje část prodejen bývalého řetězce Koruna, jež společnost Tesco získala v dubnu roku 2011. Tyto prodejny působí zejména v oblasti maloobchodního prodeje potravinářského zboží a dále také v oblasti maloobchodního prodeje sortimentu nepotravinářského zboží, včetně domácích potřeb a DVD.

Po posouzení dopadů spojení Úřad konstatoval, že jak z pohledu celého území České republiky tak ani z pohledu jednotlivých konkrétních lokalit, v nichž se nacházejí prodejny spojujících se firem, nevzbuzuje spojení soutěžitelů obavy z narušení soutěže v oblasti maloobchodního prodeje zboží denní potřeby. Soutěžní problémy nevzniknou ani v oblasti obstarávání zboží.

-mav-