ČRo má olympijskou aplikaci pro vzkazy sportovcům

sobota, 08. února 2014, 07:30 Aktuality, Internet & Mobil, Rádio MediaGuru

Český rozhlas, mediální partner Českého olympijského týmu, připravil pro nadcházející Zimní olympijské hry v Soči mobilní aplikaci Fanstars, která českým fanouškům umožní spojit se se samotnými sportovci.

Fanoušci budou moci svoje vzkazy posílat pomocí hvězd na obloze. V trojrozměrném vesmíru totiž budou moci unikátním vzkazem označit jakoukoli ze čtyř tisíc náhodně vygenerovaných, skutečných hvězd. Všechny vzkazy pak hvězdy donesou jednotlivým olympionikům, sportovcům jedné disciplíny nebo celému týmu. Sportovci si budou moct zprávy číst, či na ně dokonce odpovídat.

Aplikaci připravila agentura Ogilvy & Mather a vyvinula společnost Adikt Mobile ze skupiny Kindred Group. Dostupná je pro iOS a Android. Aplikaci je možné stáhnout od 4. února na App store a Google play.

Český rozhlas bude mít jako mediálního partner Českého olympijského týmu v Mezinárodním vysílacím centru v Soči vlastní vysílací studio, kde bude přítomný desetičlenný tým. Jeho redaktoři budou aktivní i na sociálních sítích. „Tweetovat“ budou jak z oficiálního účtu Radiožurnál Sport, tak i ze svých osobních účtů.

-kch-