MZe ruší tendry na marketing a média

středa, 12. února 2014, 10:18 Aktuality, Marketing MediaGuru

Po nástupu Mariana Jurečky na post ministra zemědělství dochází k přehodnocení některých smluv Ministerstva zemědělství. Až do odvolání je pozastaveno vypisování a přidělování veřejných zakázek a smluv, jejichž hodnota přesahuje 500 tisíc Kč.

Jak sdělil Jurečka v pondělním rozhovoru pro deník E15, chce prověřit drobné smlouvy „za milion i dva, ale i věci v řádech desítek milionů korun“. Konkrétně se pozastavil například nad čtvrt miliardou, kterou utratily Lesy ČR v minulosti za reklamu.

Pochybnosti se však týkají i jiných podpůrných projektů, které MZe spravuje, jako je Klasa, Český kapr či Ryba domácí. Poslední zmíněný marketingový projekt na propagaci sladkovodních ryb označil Jurečka za plýtvání. „Po předchozí kampani na ,Rybu domácí‘ v hodnotě 150 milionů korun se prodeje ryb v zásadě nezměnily. Ministerstvo zemědělství navíc bude muset vrátit v této souvislosti zhruba 30 milionů Evropské komisi. Navrhnu, aby ušetřené prostředky byly použity na investice rybářských podniků do modernizace,“ cituje Jurečku server lidovky.cz.

Prověření se rovněž týká vypsaných výběrových řízení na marketingový a mediální servis ministerstva, obě v hodnotě 990 tisíc korun. Podle vyjádření ředitele odboru komunikace MZe Hynka Jordána pro Mediaguru.cz se do budoucna zvažuje opětovné vypsání tendru pouze v případě marketingových služeb.

-kch-