Seznam ustupuje od matice, chystá změny bonusů

pátek, 28. února 2014, 08:03 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Největší tuzemský vyhledávač Seznam.cz ustoupil od zobrazování výsledků vyhledávání vedle sebe v matici a nezavede jej ani na Slovensku. Výsledky testů neukázaly změnu k lepšímu.

Firma ponechá dosavadní lineární způsob zobrazování výsledků pod sebou, pouze zvětší náhledy stránek. Maticové uspořádání nabídne jen jako volitelné. Maticové zobrazení Seznam úspěšně používá u dalších svých služeb, jako je Stream.cz nebo Volná místa.

Firma chce na jaře představit výrazné změny ve svých mapách a také zřejmě přijde s vlastní službou jízdních řádů, kde vedla dva roky spor o získání podkladů s firmou Chaps, která data monopolně spravuje. Připravuje také novou podobu komunitního serveru Lidé.cz.

Od příštího roku Seznam připravuje zásadní změnu v odměňování mediálních agentur. Těm již nebude vyplácet bonusy pouze na základě objemu zadané reklamy na Seznamu, ale i nárůstu podílu z celkového množství reklamních prostředků, které zadavatelé u firmy umístili.

Výsledky hospodaření za loňský rok firma oznámí až po auditu v řádu několika měsíců. Podle výkonného ředitele Michala Feixe byly v souladu s očekáváním a v porovnání s rokem 2012 nenastal žádný propad.

-čtk-