ÚOHS: Křetínský a Tkáč mohou převzít Ringier

čtvrtek, 27. února 2014, 10:31 Aktuality, Tisk MediaGuru

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil změnu vlastníka společnosti Ringier Axel Springer CZ. Největšího vydavatele deníků na českém trhu kupují podle dřívějších informací podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, proto antimonopolní úřad spojení povolil. Informoval o tom v oficiální zprávě. Rozhodnutí zatím není pravomocné.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve zjednodušeném řízení povolil spojení společností Rongosor a Ringier Axel Springer CZ. Návrh na schválení majetkových změn podala na ÚOHS právě společnost Rongosor. Nově má kontrolovat Ringier Axel Springer CZ a jejím prostřednictvím i Ringier Axel Springer Print CZ.

Podle obchodního rejstříku je jediným akcionářem Rongosoru Křetínský, Tkáč je předsedou dozorčí rady firmy, která byla založena loni v listopadu.

Ohodnocení Ringier Axel Springer CZ činí podle dřívějších informací 170 milionů eur (4,7 miliardy korun). Původní vlastník Ringier Axel Springer Media AG zároveň prodal svou účast v české První novinové společnosti (PNS), jejímž hlavním předmětem činnosti je distribuce tisku.

-mav-, -čtk-