ČRa zahajují pilotní vysílání digitálního rozhlasu

úterý, 25. března 2014, 02:28 Aktuality, Rádio MediaGuru

České Radiokomunikace (ČRa) oznámily zahájení pilotního digitálního rozhlasového vysílání ve III. pásmu. Vysílač na pražském Strahově začíná s vysíláním na standardu DAB+ (Digital Audio Broadcasting) v úterý 25. března v 10:00 a je jím pokryta většina Prahy.

Pražský multiplex digitálního rozhlasového vysílání nyní obsahuje čtyři kanály, jejich počet se však bude postupně zvyšovat. Aktuálně jsou to Český rozhlas Vltava, Český rozhlas Wave, Evropa 2 a RockZone. Příjem pilotního vysílání je možný na rozhlasových přijímačích podporujících standard DAB+. Vysílač pokrývá více než 800 tisíc obyvatel v Praze.

„Digitalizace rozhlasového vysílání je zásadní inovací tohoto posledního analogového média. Vysílání spouštíme v pilotním režimu s cílem ověřit obchodní a technické parametry digitálního rozhlasu,“ uvedl ředitel pro regulace ČRa Marcel Procházka. „Poté, co bude rozhlasový trh plně liberalizován, je naším cílem zasadit se o celoplošné DAB vysílání a z něho plynoucí další rozvoj a to včetně provázání s internetovými službami.“

-mav-