eMarketing dostal pokutu 0,5 mil. Kč za spamy

pátek, 21. března 2014, 16:43 Aktuality, Marketing MediaGuru

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) uložil společnosti eMarketing CZ pokutu 480.000 Kč za šíření nevyžádaných obchodních sdělení. Jde o jednu z nejvyšších pokut za rozesílání spamů, sdělila  mluvčí ÚOOÚ Hana Štěpánková. Firma nevyžádanou reklamu rozesílala v rozporu se zákonem zhruba rok. Rozhodnutí o pokutě je již pravomocné.

eMarketing CZ zvažuje podání žaloby ke správnímu soudu. Podle společnosti úřad při svém rozhodování nezohlednil, že souhlas se zasíláním obchodních sdělení vlastní zahraniční partner. eMarketing podle vyjádření, které zaslal ČTK, rozesílání pouze technicky zajišťuje.

Úřad se věcí začal zabývat na základě stížností zhruba čtyř desítek lidí. Firma eMarketing CZ podle úřadu neprokázala, že by adresátům poskytla souhlas s jejich zasíláním.

eMarketing CZ je podle svých webových stránek reklamní agentura specializovaná na internetové služby. Zabývá se rovněž tvorbou webových prezentací a e-shopů.

Podobně vysokou pokutu za zasílání spamu uložil úřad například před dvěma roky firmě VEMO Product. Ta nejprve obdržela pokutu 170.000 korun, jelikož ale v rozesílání e-mailového „spamu" pokračovala, úřad jí udělil další sankci 320.000 korun.

-čtk-