Gorila Mobil sází při startu na komiksového hrdinu

čtvrtek, 13. března 2014, 18:36 Aktuality, Reklama MediaGuru

Na český trh vstupuje virtuální operátor Gorila Mobil, který se ve své nabídce zaměří především na internet v mobilu. Svůj start podpoří od 17. března kampaní, postavené na komiksovém hrdinovi Mr. G, bojujícím proti zloperátorům. „Chceme se stát Red Bullem, love brandem, mezi operátory. Chceme být provokativní a otevření, dělat si legraci z konkurence, z toho, co se děje, ale i ze sebe,“ popisuje záměr značky Lukáš Janoušek, CEO Gorila mobil. Cílem je získat za první rok 50 tisíc zákazníků, přičemž hlavní cílovou skupinou jsou lidé ve věku 15 až 26 let.

Gorila Mobil - klíčový vizuál kampaně

Launchovací kampaň bude nejvíce probíhat na internetu, v televizi na stanici Prima Cool, v rádiu na Evropě 2 a Rádiu Spin, v tisku v časopise Bravo, Joy a v síti kin Cinestar. Doplní ji eventy a PR aktivity. Stěžejním prvkem komunikace bude tvořit animovaný seriál, jehož první díl bude zveřejněn v pondělí 17. března. Každý měsíc k němu poté přibude další nový díl.

Dále bude Gorila mobil investovat do sponzoringu, internetového magazínu, do komunikace na sociálních sítích, jako je Facebook, YouTube (crossplatform masthead), Twitter a Instagram. Velký důraz bude kladen také na zapojení ambasadorů značky a podporu mladých talentů. Prvním počinem v tomto ohledu je projekt společnosti Lip Production s kajakářem Vávrou Hradilkem. V plánu je i spolupráce s bloggery.

Roční náklady na marketing nového operátora budou činit 16,5 milionů korun.

Gorila Mobil - náhled webu

Kreativní koncept kampaně vznikl in-house pod vedením brand managera Lukáše Rejchrta. Tvůrcem animovaného spotu je Jan Bubeníček z RUR Postproduction, scénář napsal Jakub Čermák. Se sociálními médii pomáhá agentura BrandzFriendz, o PPC kampaně se stará agentura H1.

Gorila Mobil v síti O2 nabídne předplacené karty i paušální tarify. Cena za volání je 2,50 Kč za minutu, SMS stojí 1,50 Kč, oboje do všech sítí. K předplacené kartě si zákazník může aktivovat za 200 korun balíček Easy s 0,5 GB dat a voláním zdarma po druhé minutě, za 480 korun tarif Pro s 5 GB dat zdarma a také voláním zdarma po druhé minutě. „Dojde-li zákazníkovi v průběhu měsíce datový limit, může si za polovinu předchozí ceny dokoupit další balík dat o stejném objemu. A takto třikrát dokola,“ dodává Janoušek.

Za novou značkou stojí čtveřice byznysmenů: kromě Lukáše Janouška také Roman Nováček, Pavel Turek a Petr Staněk. Pro svůj nápad nejprve získali strategického partnera Unimex Group, poté technologického partnera O2.

-kch-