Penta otevřela Florentinum, do médií se nechystá

čtvrtek, 06. března 2014, 09:57 Aktuality, Marketing MediaGuru

Penta Investments ve čtvrtek otevřela novou pražskou obchodní pasáž v budově Florentinum v ulici Na Poříčí. Obchodní pasáž propojuje ulice Na Florenci a Na Poříčí. Do budoucna nabídne celkem 25 obchodů, doplňkových služeb a restaurací. Například značka Koscom zde otevřela největší prodejnu hodinek ve střední Evropě a v den otevření zprovoznila v prostorách pasáže také atrakci v podobě trenažéru Formule 1 a cyklotrenažéru. Svoji prodejnu zprovoznila v pasáži už i značka Spar a prodejny Rossmann či Tescoma.

Slavnostního otevření se zúčastnili Marek Dospiva (partner skupiny Penta Investments), Oldřich Lomecký (starosta Prahy 1) a Petr Palička, projektový ředitel divize Real Estate skupiny Penta Investments.

Marek Dospiva při otevření řekl, že záměrem společnosti je spojovat byznys s uměním, proto je součástí pasáže i výstava současného umění Galerie Dvorak. Firma chystá další podobný projekt v Praze Na Florenci.

Investičním záměrem Penty ale není vstupovat do médií, uvedl pro MediaGuru.cz v reakci na kroky jiných podnikatelských skupin na českém trhu Marek Dospiva. „Máme jasně vytyčený záměr, kterého se držíme. Média do něj nepatří,“ řekl.

Marek Dospiva (vlevo) a Oldřich Lomecký při slavnostním otevření.
Nově otevřená pasáž Florentinum

-mav-