CME na burze po spekulaci o koupi firmy posiluje

úterý, 29. dubna 2014, 10:54 Aktuality, TV MediaGuru

Akcie společnosti CME v úterý 29. dubna od začátku obchodování na pražské burze výrazně posilují. Ráno činil nárůst až 11 procent, kolem 10:00 to bylo zhruba osm procent. Akcie tak reagují na informace listu Mladá fronta Dnes, že miliardáři Petr Kellner a Pavel Tykač jednají o koupi mediální skupiny CME, která mimo jiné ovládá televizi Nova.

Analytik Ronald Schubert z Patrie Online ve výhledu před začátkem obchodování uvedl, že akcie CME mohou významně posílit, pokud se výše uvedené spekulace potvrdí. Web Patria Online ale také píše, že CME by dnes podle nepotvrzených informací mohla zveřejnit výsledky hospodaření za letošní první kvartál.

CME vlastní kromě české Novy také televize v dalších pěti zemích. Finančníci si ale podle MfD chtějí nechat pouze Novu, ostatní trhy rozprodají. Kellner s Tykačem svůj zájem o CME oficiálně nepotvrdili. Samotná Nova na prodej není, uvádí deník. Pokud prý chce případný zájemce uspět, musí dát hlavnímu akcionáři CME, kterým je americká společnost Time Warner, nabídku na odkup celé skupiny. Cena by se podle MfD mohla vyšplhat na 1,5 až 1,7 miliardy dolarů, tedy 30 až 34 miliard korun. Případný nový vlastník by ale zaplatil reálně jen polovinu, protože zadlužení CME je asi 870 milionů dolarů. Kellnerovi a Tykačovi lidé se se zástupci Time Warner již několikrát sešli v Londýně, dodává MfD.

-čtk-