NY Times po letech opět stouply příjmy z reklamy

sobota, 26. dubna 2014, 08:38 Aktuality, Tisk MediaGuru

Americkému vydavatelství The New York Times stoupl celkový příjem v prvním čtvrtletí o skoro tři procenta na 390,4 milionu dolarů. Firmě pomohly lepší příjmy z reklamy, které stouply vůbec poprvé po několika letech. Podle agentury Reuters to je milník pro společnost, která má za sebou několik čtvrtletních poklesů způsobených tím, jak zadavatelé reklamy dávali přednost utrácení peníze jinde.

Příjmy z online reklamy stouply o 2,2 procenta a příjmy z tištěné inzerce o 3,7 procenta.

Příjem z předplatného stoupl o dvě procenta a představuje nyní více než polovinu celkového příjmu společnosti.

Čistý zisk firmy ale kvůli vyšším provozním nákladům klesl o 51 procent na 1,7 milionu dolarů. „Poprvé za mnoho let jsme zaznamenali čtvrtletní růst příjmů u tištěné i digitální inzerce," uvedl v prohlášení Mark Thompson, šéf společnosti New York Times, který má pod sebou i stejnojmenný americký deník. Upozornil přitom na placená sdělení, tedy obsah, který je označen jako inzerce. List je zavedl v prvním čtvrtletí ve snaze pomoci zvýšit tržby.

Společnost ovšem upozorňuje, že prostředí inzerce zůstává nejisté a zisky by nemusely mít dlouhé trvání. Pro toto čtvrtletí společnost předpokládá meziroční pokles celkových příjmů z inzerce zhruba kolem pěti procent.

-čtk-