Stream.cz vstoupí i do chytrých televizí

středa, 16. dubna 2014, 17:12 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Internetová společnost Seznam.cz plánuje další rozšíření svých služeb do chytrých televizí. Po aplikaci Mixér.cz, která umožňuje přehrávání hudebních klipů, by se ve druhé polovině roku mohla objevit další pro internetovou televizi Stream.cz. ČTK to na dnešní konferenci TVCON 2014 řekl produktový manažer Seznamu Martin Kunčický. Zatím se počítá se značkami Samsung a LG.

Seznam.cz umožnil v loňském roce majitelům chytrých televizí přehrávání hudební televize Mixér.cz, a to po instalaci aplikace, kterou připravil vlastními silami. Podobný krok nyní zvolil i u další služby, internetové televize Stream.cz, kde si již ke spolupráci přizval společnost Mautilus, jež má za sebou zkušenost při tvorbě desítek televizních aplikací pro všechny významné výrobce, tedy Samsung, Panasonic, Philips nebo Sony.

„V květnu na tom začneme pracovat. Otázkou bude délka testování služby," uvedl Kunčický. „V úvahu přichází termín v polovině září," doplnil Petr Mazanec ze společnosti Mautilus, jež kromě aplikací pro chytré televize vyvíjí také programy pro chytré telefony, tablety nebo takzvanou hybridní televizi HbbTV. Pro Stream.cz se zatím počítá s využitím pro televize LG a Samsung.

Internetová televize Stream.cz loni v říjnu představila novou podobu, kdy zavedla velké okno pro přehrávání, kontinuální proud pořadů a zaměřila se na vlastní tvorbu. K jejím nejnovějším pořadům patří například původní český sitcom Blaník nebo nový pořad Romana Vaňka Jídlo s.r.o. o výrobě potravin.

-čtk-