Česká filharmonie má spoty od Antonína Kratochvíla

čtvrtek, 22. května 2014, 12:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Česká filharmonie spouští na konci května novou komunikační kampaň, kterou cílí na mladé posluchače. Chce s ní mladé lidi zaujmout a přesvědčit je o tom, že klasická hudba nabízí alternativu k tradičním kulturním zážitkům v kině, divadle či galerii.

Kampaň „INspirace je všude“ staví nevšední zvuky života do kontrastu s hudební tvorbou Antonína Dvořáka. Představuje tak zdroje inspirace skladatelů, kteří naslouchají zvukům na každém kroku.

Kampani dominují dva surrealistické spoty režírované světoznámým českým fotografem Antonínem Kratochvílem, který k tomu dodává: „Oslovila mě možnost oživení fotografie. Spojení hudby a obrazu. Podobnou zkušenost mám ze svých fotoesejí. Od začátku jsem se inspiroval Buňuelem, Salvadorem Dalím, surrealismem (Andaluský pes), proto jsem takto pojal i tyto klipy pro Českou filharmonii. Mladá generace vyrostla na MTV, tedy spojení obrazu s hudbou a rychlé střihy. Přesně tak jsme to udělali i my. Jsou na to zvyklí. Budou tomu rozumět.“

První ze spotů reflektuje dětství Antonína Dvořáka, jehož otec byl řezníkem. Hlavní role se proto ujal pražský řezník František Kšána. Druhý spot odkazuje na oblíbenou volnočasovou aktivitu členů orchestru – stolní tenis.   

Za kamerou stál Asen Šopov. Autorem hudebních aranží je Jan P. Muchow. Ve spotech zní úryvky z připravované nahrávky Dvořákovského kompletu, konkrétně ze Symfonie č. 7 a 9.

Na konci spotů se objevuje také ústřední motiv celé kampaně – „Inspirovod“ – pozlacené ucho symbolicky spojující zvuky všedního života s hudbou, jehož barva evokuje zlatý odkaz klasické hudby, tvarem pak připomíná hudební nástroj, který zahraje skladbu inspirovanou zvuky okolní reality. Zlatý zvukovod symbolizuje tvůrčí proces skladatelů, ale i ucho posluchače.

CFvizualy_01
Vizuál kampaně s Inspirovodem

V první části kampaně budou spoty propagovat červnový Open air koncert na Hradčanském náměstí, na podzim se zaměří na Den otevřených dveří a říjnový Dvořákovský koncert pro mladé. Od května budou k vidění v pražských nezávislých kinech Aero, Světozor a Bio Oko. Spoty doplní komunikace na sociálních sítích a na webu České filharmonie, kde se nově rozezvučí tlačítka hlavního menu. V plánu je také outdoorová a televizní kampaň.

Tento komunikační koncept plánuje Česká filharmonie využívat minimálně do konce letošního roku.

Autorem kreativního konceptu je agentura Havas Worldwide Prague. Produkci zajistila Dream Studios, dceřiná společnost Havasu.

-kch-