Představenstvo Mafry se rozšířilo o zástupce Agrofertu

úterý, 17. června 2014, 17:23 Aktuality, Tisk MediaGuru

Součástí představenstva vydavatelské společnosti Mafra se stala mateřská firma Agrofert. Za vlastníka jako právnickou osobu byla do vedení nominována členka představenstva Agrofertu Petra Procházková. Stejný postup koncern používá i u ostatních dceřiných firem, řekl mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka.

„Ing. Procházková je nominována jako zástupce právnické osoby v představenstvu. Jde o standardní postup jako u ostatních dceřiných společností koncernu Agrofert - koncern v nich má svého zástupce. Další změny v tuto chvíli neplánujeme," uvedl Hanzelka. Procházková je například členkou představenstva firmy Kostelecké maso uzeniny nebo členkou dozorčí rady pekárenské společnosti Penam.

Předsedou představenstva Mafry je od loňského převzetí firmy Štěpán Košík. Z původní sestavy zůstal pouze Roman Latuske, kterého doplnil bývalý finanční ředitel AGF Media Michal Berka.

Společnost Mafra se na začátku měsíce sloučila s dceřinými mediálními firmami Léko Media Group, která stála za projektem Česká pozice, AGF Media vydávající regionální týdeník 5plus2 a dále Retail Info a Webdio. Již v loňském roce se Mafra stala nástupcem zanikající Mafra Media, která prodávala reklamní čas ve vysílání rozhlasových stanic Expresradio a Classic FM, a společnost Metro ČR, jež vydávala deník Metro.

-čtk-