První lvi rozdáni, Češi nominaci neproměnili

úterý, 17. června 2014, 07:21 Reklama MediaGuru

Na reklamním festivalu Cannes Lions byly oceněny první nejlepší práce. Češi zatím nebodovali.

Reklamní festival v Cannes rozdal v pondělí večer první ocenění, tzv. lvy (Cannes Lions), v kategoriích Creative Effectiveness, Direct, Promo & Activation a PR.

V kategorii Creative Efectiveness, kde ve finále bojovalo celkem 12 prací, si Grand Prix odnesla melbournská agentura McCann, která v loňském roce pětkrát bodovala s kampaní Dumb Ways to Die. Letos oslovila porotu kampaní Provinilé výlety (Guilt Trips) pro železniční dopravní společnost V/Line.

Grand Prix v kategorii Promo & Activation získala britská agentura adam&eveDDB za kampaň „Promiň, ale utratil/a jsem to za sebe“ (Sorry I Spent it on Myself) pro luxusní obchodní řetězec Harvey Nichols.

Do Velké Británie putovala Grand Prix také v kategorii Direct, a to do londýnské OgilvyOne za kampaň „Kouzlo létání“ (Magic of Flying) pro leteckou společnost British Airways. Česká pobočka Ogilvy & Mather se svou kampaní Audiotrees, kterou připravila pro Český rozhlas, nakonec žádné ocenění nezískala.

V kategorii PR získala Grand Prix americká agentura The Creative Artists spolu s PR agenturou Edelman NY za kampaň „Strašák“ (The Scarecrow) pro řetězec rychlého občerstvení Chipotle Mexican Grill.

-kch-