ČRo startuje na webu přímé sportovní přenosy

pondělí, 28. července 2014, 14:58 Aktuality, Internet & Mobil, Rádio MediaGuru

Od úterý 29. července začíná Český rozhlas vysílat přímé přenosy ze sportu přes internet, a to zápasem Sparta Praha – Malmö FF (Švédsko) od 19.30 hodin. Toto utkání v rámci 3. předkola Ligy mistrů budou komentovat Michal Jurman a Jan Suchan.

Internetové přenosy rozšiřují nabídku Českého rozhlasu pro sportovní fanoušky. Začínáme fotbalovými předkoly evropských pohárů, ale v dalších týdnech chystáme přenosy atletiky, hokeje nebo českých reprezentačních zápasů v dalších kolektivních sportech. Odkaz i program bude vždy na zpravodajském webu Českého rozhlasu zpravy.rozhlas.cz,“ popisuje novinku ve zpravodajství Českého rozhlasu Tomáš Pancíř, ředitel Centra zpravodajství.

Ve čtvrtek Český rozhlas odvysílá oba venkovní zápasy českých zástupců v předkole Evropské ligy (od 18 hodin zápas Astra Giurgiu – Slovan Liberec, od 20 hodin Petrolul Ploješť – Viktoria Plzeň). V pátek naváže i zápas fotbalové Synot ligy Slavia Praha – Baník Ostrava.

„V polovině srpna chystáme speciální vysílání přes internet pro fanoušky atletiky, a to z Mistrovství Evropy ve švýcarském Curychu. Přenosy doplníme promítáním fotografií, zobrazovat se budou také startovní a výsledkové listiny,“ dodal Pancíř.

Internetové přímé přenosy lidé mohou poslouchat také přes aplikaci iRadio určenou pro mobily a tablety. Přenosy a reportáže z významných sportovních událostí nadále zůstanou i v programu Radiožurnálu.

-mav-