Economia loni prohloubila ztrátu na 125 mil. Kč

pondělí, 07. července 2014, 18:02 Aktuality, Tisk MediaGuru

Vydavatelství Economia v loňském roce prohloubilo ztrátu na 125,3 milionu korun po 54 milionech v roce 2012. Tržby společnosti klesly asi o pět procent na 625 milionů korun. Vyplývá to z nekonsolidovaných údajů uložených ve Sbírce listin.

Tržby z prodeje tištěných titulů klesly na zhruba 192 milionů z předchozích 220 milionů. Pokles zaznamenal také prodej inzerce, a to z přibližně 384 milionů na 377 milionů korun. Průměrný počet zaměstnanců se loni snížil o devět na 338.

Na vyšší loňské ztrátě se částečně odrazily vysoké odpisy (184 mil. Kč) za budovu v Dobrovského ulici a slovenský Ecopress a náklady na restrukturalizaci. Provozní výsledek hospodaření byl loni rovněž méně příznivý než v roce 2012 (-242 mil. Kč).

Výsledky hospodaření spřízněných společností Economie v roce 2013

 společnost tis. Kč
R Media -26 162
Respekt Publishing -7 892
Centrum Holdings -43 249
Webfarm 2 081
Distribuční holding -547

Economia v loňském roce prošla transformací, která mimo jiné zahrnovala akvizici Centrum Holdings, stěhování do moderních prostor v Karlíně a vznik jednoho centrálního newsroomu. Vydavatelství naopak prodalo firmu Ecopress, která na Slovensku vydává Hospodárske noviny a další odborné tituly. Od letošního července se Economia se společnostmi Centrum Holdings a Respekt Publishing formálně sloučila. Organizační změny provázela rovněž personální obměna, která má letos vyvrcholit výběrem generálního ředitele vydavatelství.

Economia je vydavatelem ekonomického a odborného tisku, působí rovněž na poli on-line médií a digitalizace mediálního obsahu. Vedle Hospodářských novin vydává týdeníky Ekonom a Respekt, provozuje zpravodajský server iHNed.cz a několik odborných titulů. Jako součást Centrum Holdings získala on-line tituly Aktuálně.cz a Deník Insider. Majitelem skupiny je Zdeněk Bakala. 

-čtk-, -mav-