MyBillboards zahaluje nekvalitní reklamní plochy

středa, 30. července 2014, 12:30 Aktuality, Outdoor, Reklama MediaGuru

Na několika místech po Brně jsou v současnosti k vidění zahalené billboardy. S textem „Nebavil nás polep této plochy“ se tak společnost MyBillboards snaží protestovat proti nekvalitní reklamě. „Velký problém reklamních ploch je to, že jsou dnes již tak strašně všední, že je lidi přestávají vnímat, to se snažíme naší kampaní změnit,“ vysvětlují zakladatelé společnosti Petr Hudeček a Zbyněk Vozdecký.

MyBillboards

Plochy na zakrytí si vybírají podle toho, jak „hrozivě“ působí, a to jak svojí konstrukcí, tak polepem. „Takovou plochu překryjeme obyčejnou plachtou, na které je ručně vystřižený a nalepený potisk. Nevypadá to profesionálně? O to nám jde především, parodujeme plochy samotné,“ říkají a se smíchem dodávají, že lidé si chtějí jejich plachty i půjčovat. Do budoucna chystají něco mnohem většího.

Kromě protestu proti nekvalitní reklamě je však cílem kampaně také upozornit na samotnou společnost MyBillboards, která přináší platformu pro inzerci a pronájem reklamních ploch napříč republikou. „MyBillboards funguje jako online billboard, kam můžete vystavit svoji plochu, vyberete dobu vystavení a vylepíte ji. Pro majitele reklamních ploch jde o chytrý nástroj, který jim usnadňuje pronájem prostřednictvím online prostředí. Pro zájemce o plochy funguje portál jako efektivní možnost k sehnání plochy, MyBillboards umožňuje jak individuální, tak hromadný nákup reklamních ploch všech kategorií,“ popisuje Petr Hudeček.  

Nabídka i objednávka ploch probíhá prostřednictvím systému na internetových stránkách společnosti. Majitelé ploch si v něm nastaví své podmínky, dodají potřebné informace. Inzerenti v něm vidí, kdy je plocha dostupná a kolik stojí doba pronájmu na různý časový horizont. „Když jsme MyBillboards vytvářeli, šlo nám primárně o to, abychom trh učinili více transparentním a dostupným naprosto každému, přece jen staré polepy a zdevastované plochy nemohou bavit naprosto nikoho,“ uzavírá Zbyněk Vozdecký.

-kch-