Nejsdílenější reklama na světě: Activia s Shakirou

čtvrtek, 31. července 2014, 10:44 Aktuality, Reklama MediaGuru

Reklama na značku jogurtů Activia, která se skrývá v hudebním klipu kolumbijské zpěvačky Shakira „La La La (Brazil 2014)“, se stala nejsdílenější reklamou světa. Počtem sdílení předběhla dosavadní jedničku – reklamu Force“ s malým Darthem Vaderem od Volkswagenu. Dokazují to čísla společnosti Unruly, podle níž klip vytvořený u příležitosti letošního mistrovství světa ve fotbale, od uvedení dne 22. května vygeneroval 5 375 756 sdílení na Facebooku, Twitteru a blozích. Reklamní spot „Force“, který byl poprvé představen v roce 2011 během amerického finále americké fotbalové ligy, přitom doposud získal „jen“ 5 372 945 sdílení.

V nejsdílenější reklamě současnosti se přitom název značky Activia objevuje jen v úvodu a závěru videa, kde je rovněž vyjádřena podpora Světovému potravinovému programu. V průběhu videa je Activia přítomna jen symbolicky – prostřednictvím „úsměvu“ nakresleném na břiše protagonistů, kterým značka odkazuje na blahodárné účinky svých produktů pro dobré trávení.

Video je podle společnosti Unruly příkladem rostoucího trendu tzv. „trackvertisingu“, v němž se značka společně s hudebním interpretem vytváří hybridní hudebně-reklamní formát.

-kch-