AVR bude jednat o vyloučení JCD Městský mobiliář

středa, 27. srpna 2014, 11:26 Aktuality, Outdoor MediaGuru

Valná hromada Asociace venkovní reklamy (AVR) bude v září rozhodovat o návrhu na vyloučení společnosti JCDecaux, Městský mobiliář z AVR. Důvodem má být to, že při procesu schvalování nových Pražských stavebních předpisů se ukázalo, že společnost JCDecaux, Městský mobiliář postupovala proti zájmům Asociace venkovní reklamy a v rozporu s jejími usneseními. Návrh na vyloučení podali dva členové AVR.

Podnět k vyloučení reaguje na nově schválené stavební předpisy, které byly představeny v polovině července primátorem Tomášem Hudečkem. Podle nich od 1. října tohoto roku již nebude možné stavět na zastavitelném území hlavního města nové reklamní plochy větší než 6 m2, v památkové zóně větší než 4m2. Stávající reklamní plochy, nevyhovující velikosti, které většinou spadají do kategorie dočasných staveb, již nedostanou v budoucnu nové povolení.

Paralelně s tím běží v Praze outdoorová kampaň „Okradená Praha“, jež prostřednictvím galského kohouta či vyobrazením Napoleona Bonaparta odkazuje na francouzský původ společnosti JCDecaux. Za kampaní stojí Svaz provozovatelů venkovní reklamy, který založili zástupci skupiny BigBoard a společnosti 4-Les Advertising. Na stránkách kampaně vysvětluje svaz svůj pohled na činnost firmy JC Decaux, Městský mobiliář.

okradena praha

-kch-