ČT postaví nové studio v Brně za 299 mil. Kč

středa, 10. září 2014, 18:21 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize uzavřela výběrové řízení na zhotovitele stavby nového televizního studia v Brně. Z celkem jedenácti uchazečů zvítězila nabídka sdružení ČT Brno, které tvoří společnosti IMOS Brno a PKS stavby. Náklady na nové studio by měly být o polovinu nižší, než předpokládal původní projekt, uvedla ČT.

Výběrového řízení se zúčastnilo celkem jedenáct uchazečů, jejichž nabídky se pohybovaly v rozmezí 270 až 340 milionů korun. Předpokládaná hodnota stavby byla stanovena na 340 milionů korun. Tři nabídky byly z výběrového řízení vyloučeny pro nesplnění kvalifikace, komise tak vybírala z osmi zbylých. Cena nového studia by neměla překročit 299 milionů korun, výstavba by měla trvat jeden a půl roku. Zahájena by měla být ještě v průběhu letošního podzimu.

O výstavbě nového televizního studia v Brně se rozhodovalo ještě před nástupem Petra Dvořáka na pozici generálního ředitele České televize. Projekt se soutěžil v roce 2008 formou veřejné zakázky. V listopadu roku 2011 byl hotov a bylo vydáno i stavební povolení. Po nástupu Petra Dvořáka však došlo k jeho celkové revizi a po dohodě s vedením TS Brno bylo rozhodnuto o změně. Ta se uskutečnila začátkem roku 2013 a spočívala ve zmenšení původního projektu. Zároveň došlo i ke snížení předpokládané hodnoty stavby, a to z odhadovaných 660 milionů na 340 milionů korun.

-mav-