Era aktivuje klienty novým věrnostním programem

čtvrtek, 18. září 2014, 07:46 Aktuality, Marketing MediaGuru

Era, obchodní značka ČSOB, spustila 15. září nový věrnostní program Svět odměn. Program se zaměřuje především na stávající klienty, které chce odměňovat za běžné aktivity na jejich osobních účtech. Cílem je klienty nejen udržet, ale do jisté míry je i aktivovat.

„Věřím, že na míru šitý věrnostní program bude klienty motivovat k větší spolupráci, někomu třeba pomůže překonat i neopodstatněné obavy z placení kartou, někdo jiný se třeba více začne zajímat o své finance a začne využívat nástroje, které mu pro přehled o financích nabízíme přímo v internetovém bankovnictví. Svět odměn proto vnímám jako příležitost – pro klienty i pro nás,“ komentuje novinku Petr Hutla, vrchní ředitel oblasti Integrované služby pro soukromou klientelu ČSOB.

Era_svet_odmen

Věrnostní program funguje na principu získávání bodů například při platbě kartou, za platby z účtu, využívání kontokorentu, sjednání úvěru či aktivaci Era smartbankingu. „Členové Světa odměn mohou využít nasbírané body například na získání až 100% slevy na bankovní služby. To je podle našeho průzkumu nejžádanější způsob, jak body použít,“ říká Leila Goulliová, ředitelka Designu, komunikace a marketingu Ery. Nasbírané body bude možné připsat také ve formě peněz na stavební spoření či penzijní připojištění nebo je proměnit ve slevové vouchery uplatnitelné u partnerů Ery.

Mezi současnými partnery, které si Era vybírá podle jejich atraktivity, šíře pokrytí celého území republiky či nabídky sortimentu, figuruje: Humanic, Hervis Sports, Siko koupelny a kuchyně, EuroOil, Euronics, Kasa.cz, Knihy Dobrovský, Delmas a Eta. Do budoucna chce Era ve spolupráci s partnery postupně obsáhnout celý spotřební koš klientů.

Věrnostní program je komunikován primárně na stávající klientelu, zejména prostřednictvím internetu, BTL aktivit a přímých kanálů, například formou e-mailingu, POS materiálů na pobočkách, České poště a u partnerů. Podporují ho i bannery, zprávy v internetovém bankovnictví či ve výpisech z účtu. Připravena je také speciální stránka www.svetodmen.cz. Mediální kampaň však na letošní rok plánována není.

Na komunikaci se podílejí agentury Creative Store a Symbio.

-kch-