ČT otevře na festivalu v Jihlavě dokumentární kino

pondělí, 20. října 2014, 11:45 Aktuality, Tisk MediaGuru

Česká televize otevře na tři dny své vlastní dokumentární kino. V rámci mezinárodního festivalu v Jihlavě promítne v Horáckém divadle přes pětadvacet nejzajímavějších snímků. Patnáct původních či koprodukčních dokumentů České televize budou moci návštěvníci festivalu zhlédnout v rámci oficiálního programu. Devět z těchto filmů je zařazeno i do soutěžních sekcí.

„Festivalovou premiérou se představí například emočně i vizuálně silný film Feldvidék - Horná zem zabývající se osudy lidí, kterých se dotkla rozhodnutí politiků po druhé světové válce, či Jáma pojednávající o ukrajinské rodině bojující o své malé hospodářství s developerskou společností v moderní kyjevské čtvrti. S kontroverzním přijetím se zřejmě setká Danielův svět, otevřená zpověď mladého muže, homosexuálního pedofila,“ přibližuje dokumentární nabídku vedoucí Filmového centra České televize Helena Uldrichová.

Kromě jednotlivých dokumentů mohou diváci v Horáckém divadle vidět každé dopoledne také výběr z nejnovějších cyklů a seriálů České televize.

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava začíná ve čtvrtek 23. října.

-mav-