Linka bezpečí připomíná kampaní 20 let existence

čtvrtek, 30. října 2014, 18:04 Aktuality, Reklama MediaGuru

Linka bezpečí startuje v pondělí 27. října kampaň, kterou míří na individuální dárce a zároveň připomíná 20 let své existence. Motiv kampaně „Díky, Linko“ vychází ze skutečnosti, že do dnešních dní Linka bezpečí zaznamenala 11 000 děkovných vzkazů od dětí za poskytnutou pomoc.

„Většina kampaní pro neziskové organizace se nese v duchu zobrazování negativních aspektů života a jejich dopadu na lidské osudy. My jsme ale chtěli jít jinou cestou. Pozitivní. Ukázat, že Linka bezpečí dokáže dětem v jejich nelehkých životních situacích opravdu pomoci, že je zde mnoho důvodů, proč jí mohou děti, kterým během let pomohla, poděkovat,“ říká Ivana Šatrová, ředitelka Linka bezpečí.

Nová kampaň je postavena na modelových situacích, kdy děti děkují Lince bezpečí za to, že jim pomohla v určité těžké životní situaci. Jednotlivé vizuály nesou některá z témat, které děti na Lince bezpečí řeší, jako je šikana, rozvod rodičů či zneužívání a týrání. Texty pak informují o počtech volání na Linku bezpečí a vyzývají veřejnost, aby Linku bezpečí podpořila, a Linka tak mohla pomoci ještě více dětem ke šťastnějším koncům.

DikyLinko

Kampaň poběží do konce roku v televizi, tisku, rádiu a na internetu. Televizní spot bude vysílán na České televizi, rozhlasový v Českém rozhlase, kampaň se objeví také na stránkách Práva, Eura a Reflexu. V prosinci Linku bezpečí podpoří svojí online kampaní její další generální partner Era.

Kampaň bude dále realizována na 800 budkách v České republice, a to díky Nadaci O2, která hradí veškeré náklady spojené s výlepem a pronájmem reklamní plochy. V souvislosti s tím spustila Nadace O2 24. října projekt Adopce budek. Hlavním motivem na budkách bude spojující slovo „Díky“.

Kreativní koncept kampaně pochází z dílny reklamní agentury Konektor. Na tvorbě rádiových spotů se podílelo studio Beep. Režie se ujal David Laňka. Voice over namluvil herec Jan Cina.

-kch-