Óčko Expres rozšíří pokrytí v pozemním vysílání

čtvrtek, 02. října 2014, 19:59 Aktuality, TV MediaGuru

Hudební stanice Óčko Expres v pátek zvýší pokrytí v pozemním vysílání na polovinu obyvatel ČR. Stane se součástí regionální sítě Českých Radiokomunikací, které pokrývají především krajská města a okolí. Radiokomunikace to oznámily na internetových stránkách. 

"Od 3. října 2014 zahajujeme vysílání Óčko Expres v Regionální vysílací síti 8," uvedly Radiokomunikace. Podle ředitele regulace ČRa Marcela Procházky by ke změně mělo dojít v 10:00. Zatím byla stanice, která se zaměřuje na současnou hudbu od indie kytarovek přes inteligentní elektro-pop až po drum 'n' bass a dubstep, dostupná v hlavním městě a okolí a na Plzeňsku. Vedle toho hudební stanici, která patří spolu se dvěma sesterskými kanály do mediální skupiny Mafra, diváci naladí také v kabelovém a internetovém vysílání. 

Hudební dramaturgie Óčko Expres vychází z pražského Expresrádia, které se snaží přinášet alternativu ke klasickým komerčním stanicím. Dalšími stanicemi této televizní skupiny jsou Óčko a Óčko Gold. 

V regionální síti 8 zatím vysílají stanice Sport 5, Noe TV a Slovak Sport. Regionální multiplex pokrývá víc než polovinu obyvatel. Regionální síť 8 má kapacitu až osmi programů ve standardním rozlišení nebo čtyř programů v HD. 

-čtk-