Pilsner Urquell oslovuje německé spotřebitele eventy

čtvrtek, 23. října 2014, 22:53 Aktuality, Marketing MediaGuru

Pivní značka Pilsner Urquell cílí na německé spotřebitele eventy. Na podzim je vzala na tzv. Josefsweg – 150 km dlouhou cestu, po které přišel sládek Josef Groll, autor známého ležáku Pilsner Urquell, z bavorského Vilshofenu do Plzně.  

„Josefsweg, tedy cestu Josefa Grolla, jsme zorganizovali s úmyslem připomenout samotné kořeny zrodu světově známého piva Pilsner Urquell, které vaříme již od dob Josefa Grolla podle stále stejné receptury. Připomíná tedy samotné řemeslo, tradici i um vaření piva, které nás jako zemi proslavilo po celém na světě,“ uvedla pro Mediaguru.cz tisková mluvčí Plzeňského Prazdroje Kateřina Krásová.  

Cesta skončila 3. října v plzeňské pivovaru, kde se skupina turistů připojila k oslavám 172. narozenin. Pilsner Urquell podporovala aktivitu prostřednictvím digitální kampaně a PR aktivit. Se zážitky poutníků z cesty se mohli průběžně seznámit fanoušci na FB či na blogu značky.

Koncepce Josefsweg byla vytvořena německým týmem značky Pilsner Urquell ve spolupráci s agenturami Conceptbakery a PR agenturou bernhardcomms.

Kromě putování uspořádala letos značka pro německé spotřebitele také „Wurstgalerie“ – „Klobáskovou galerii“ nebo „Mobiler Biergarten – „Mobilní pivní zahrádku“. V listopadu bude hostit „Braukunst Tour“ – pivovarnickou roadshow v pěti německých městech. Během turné se bude mimo jiné čepovat nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell.

„Většina trhů, na kterých nabízíme pivo Pilsner Urquell se účastní oslav první várky piva Pilsner Urquell. Konkrétní aktivity na jednotlivých trzích jsou vždy přizpůsobeny konkrétním podmínkám, ale s hlavním důrazem na tradici, kvalitu a skvělý zážitek s pivem Pilsner Urquell,“ dodala Kateřina Krásová.

-kch-