Sledování TV na mobilech nabídne Balvínova TV4YOU

pondělí, 06. října 2014, 09:57 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Společnost TV4YOU nabídne divákům bezplatné sledování televizního vysílání na mobilních zařízeních. Firma, ve které má menšinový podíl bývalý generální ředitel České televize a někdejší ministr kultury Jiří Balvín, s poskytovateli jedná o zavedení služby i pro placené televize. Termín spuštění předpokládá v polovině října, řekl ČTK Balvín. 

Nová služba zatím umožní sledovat volně přístupné kanály na mobilních zařízeních jako jsou chytré telefony nebo tablety. Vedle toho firma jedná i s poskytovateli placených televizí, kterým by tuto službu nabízela pro jejich předplatitele. "Tato zařízení si sebou vozíte na chalupu, do práce nebo do restaurace. V momentě, kdy se připojíte na wi-fi, můžete sledovat svou vlastní domácí televizi," popsal Balvín a dodal, že pro diváka bude základní služba poskytována bezplatně. 

Podmínkou využití služby personálního streamingu, jak službu TV4YOU nazývá, je mít zaplacená práva pro sledování televize. V případě kanálů šířených pomocí pozemního vysílání (DVB-T) je tedy třeba mít zaplaceny koncesionářské poplatky. U placených kanálů, které divák sleduje například prostřednictvím kabelové televize, bude zajištěno jejich sledování díky plánované spolupráci společnosti TV4YOU a kabelových operátorů či dalších šiřitelů vysílání. 

Společnost se neobává možného zneužití televizního signálu. "Naše technické řešení nedovoluje jakékoliv zneužití vysílaného obsahu ať jeho pozměněním či nelegálním šířením dál," uvedl Balvín. Možnost sledovat televizi na mobilním zařízení má uživatel také při cestách do zahraničí. 

Firma spolupracuje s mediálním zastupitelstvím Atmedia při prodeji reklamy. 

-čtk-