Alza.cz otevřela v Hájích prodejnu s showroomem

úterý, 25. listopadu 2014, 09:55 Aktuality, Marketing MediaGuru

V pondělí 24. listopadu otevřela AlzaPraze 4 - Hájích první prodejnu s výstavní plochou mimo svoji centrálu. Po holešovickém showroomu se jedná o největší prodejnu v rámci prodejní sítě Alzy. Zákazníkům nabídne produkty ihned k odběru, sdělila firma v úterý. Prodejna v pražských Hájích má plochu 1.100 m², přičemž celou polovinu tvoří výstavní plocha.

Nově otevřená prodejna Alza.cz v Praze - Hájích.
Nově otevřená prodejna Alza.cz v Praze - Hájích.

„Jedná se o převratný krok, kdy model, na který jsou zvyklí naši zákazníci z centrály v Praze – Holešovicích, zavádíme do širší prodejní sítě. Holešovický showroom navštívilo v roce 2013 více než 1 milion zákazníků,“ uvedla Šárka Jakoubková, PR manažerka Alza.cz. Stejný koncept prodeje plánuje Alza.cz zavést na začátku prosince i v Plzni.

Prostory změnila Alza před nedávnem také ve Frýdku-Místku, když se v polovině listopadu přestěhovala do obchodního centra Frýda, ve středu města.  Renovace s rozšířením prodejní plochy čeká i prodejny v Českých Budějovicích a v Nitře. Ta je, po bratislavské centrále, druhou největší prodejnou na Slovensku.

Ve druhém pololetí roku se prodejní síť Alzy rozšířila i do míst, kde Alza doposud své zastoupení neměla: v severních Čechách otevřela dvě nová obchodní místa – v Děčíně a Chomutově. Novou prodejnu představila koncem září v Prostějově a v polovině prosince otevře v Popradě. Rok 2014 má uzavřít s celkovým počtem 45 prodejních míst v Česku a na Slovensku.

-mav-