Anticeny Sexistické prasátečko vyhlásí vítěze

pondělí, 10. listopadu 2014, 06:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Ve čtvrtek 20. listopadu budou v prostorách Barokního sálu Místodržitelského paláce na Moravském náměstí v Brně vyhlášeny anticeny Sexistické prasátečko, oceňující nejsexističtější reklamy v českém veřejném prostoru. Do letošního šestého ročníku bylo nominováno celkem 100 reklam, které soutěží ve dvou kategoriích – Stereotypy a jazykový sexismus, která upozorňuje na dvojsmyslné reklamní slogany a stereotypní zobrazení žen a mužů v reklamě, a Objektifikace aneb ukaž všechno, jež zahrnuje reklamy zobrazující lidi jako sexualizované objekty.

O anticeně rozhoduje veřejnost prostřednictvím internetového hlasování, které probíhá do 15. listopadu. Druhého vítěze vybírá odborná porota, sestavená z odbornic a odborníků na genderové otázky, média a marketing.

Soutěž Sexistické prasátečko organizuje organizace Nesehnutí. „Chceme tím upozornit na důsledky všudypřítomného stereotypního zobrazování žen a mužů v reklamě – ať už jde o stereotypní představy o ženách a mužích, či poruchy sebepřijetí zejména u mladých dívek,“ vysvětluje jedna z organizátorek soutěže Petra Havlíková.

-kch-